top of page
Історія ЗОШ І ступеня с.Виноградне

                  Початкова школа в с.Костільники (попередня назва села) побудована за Австро-угорської імперії приблизно в 1900-1904 роках. Стіни школи сформовані із кілків, обплетених у вигляді плоту і забиті глиною із соломою. Поштукатурені стіни жовтою глиною із пшеничною половою. Школа складалася із трьох кімнат, коридору, побутової кімнати  і підвалу. Вчитель чи вчителі проживали в приміщені школи, в інших кімнатах вчилися учні в дві зміни. Система навчання була така:

В 1 класі діти вчилися один рік;

В 2 – один рік;

В 3 – два роки;

В 4 – 2 роки.

         Таким чином діти навчалися в школі 6 років. Вчителя називали по прізвищу.

(Зі слів Миронів Василя Максимовича, 1919року народження)

Навчався в школі із 1925 по 1931 роки. Діти в цей період ішли в школу як 6-и так і з 7-и років. Вчителя називали п.Ляшова. До п.Ляшової навчав дітей п.Радик, який відзначився тим, що бив дітей. На цього вчителя батьки подали на суд, та його не засудили і він продовжував вчити дітей до 1925 року.

Перед навчанням діти молилися українською мовою.

            Після п.Ляшової в с. Костільники у початковій школі з 1934 року працювала п.Маков’єцка. (про це свідчить жителька нашого села п.Петрунелія Мотрук, 1926 року народження). В даний період вчили польську мову і молилися перед навчанням також по-польськи .

                В 1939 році прийшов у школу ще один вчитель п.Костенюк. Вже працювало два вчителі в класах-комплектах.

Згадує Василина Танасівна Ілюк-Осадчук: У1940-41 роках діти вчилися не в школі, а в приватному будинку(на даний час там проживає Пелих Ярослава.)

Після п.Маков’єцкої працювала вчителька п.Зоф’я Осадчовна, а після неї – п.Мірошник. ці всі вчителі вчили до1941 року, в якому наше село було вивезене на Волинь в с.Загайці. Тут дітей навчав вчитель Георгій Ноцуляк, який повернувся в наше село і провчив до 1944 року. Родом він був із буковинського села Доршовець, що навпроти нашого села через Дністер. Одружився в нашому селі, мав трьох дочок. У селі зараз проживають його внуки.

За німецької окупації вивчали німецьку мову , деякий час вчив вчитель Леонід Тишковський. Відповідної освіти не мав – 8 класів. В 1944 році Ноцуляка і Тишковського забрали на фронт. Тишковський загинув на фронті, а Ноцуляк повернувся додому. Він назвав 23 односельці, які перебували в підпільній організації ОУН. Ці односельчани були відправлені в сталінські табори, а Ноцуляка та його спільника Іванищука Матвія однодумці ОУН знищили: Іванищука закидали камінням насмерть в яру біля школи, Ноцуляка втопили в Дністрі.

            В 1946-47-х роках у школі працювала вчителька Любов Іванівна, родом із с.Новосілка. Вона була справжньою українкою, патріоткою, через що була заарештована в 1948 році.

З 1949 року тут працювала Зіміна Зіна Іванівна, сестра Люби Іванівни.

З1949 по 1952р. в школі вчителювала Гульник Ганна Степанівна. Жила вона в школі зі своїм сином дуже бідно. Діти ділилися із нею своїм сніданком: хто коржика дав, хто кулеші, хто малаю. Вчителька брала і плакала, а діти не могли зрозуміти чого вона плаче.

В 1951 році в сало прийшла працювати Діна Іванівна. Чоловік у неї був ковалем. Працювала до 1953 року.

         1952 року в село приїхала молода вчителька Мельничук Юлія Людвіківна. Жила спочатку у школі, а потім вийшла заміж за Мироніва Степана Яковича та перейшла жити до нього. Дітей своїх не мала, всю себе віддала школі.

Вчилися діти в одну зміну у двох класах за шестиденним робочим тижнем. Юлія Людвіківна розпочала книгу обліку учнів, яка зберігається і ведеться по сьогоднішній день.

   Спочатку Юлія Людвіківна працювала із Діною Іванівною, потім – із Бариською Савиною Михайлівною. В 1956 році прийшла на роботу в школу Ставнічук Зіна Денисівна. Спочатку проживала у Юлії Людвіківна, а потім вийшла заміж і переїхала жити в с.Городок. Звідти і доїжджала  до нашого села.

1967 року побудоване нове приміщення школи, в якому навчаються діти і на даний час.

Працювала Юлія Людвіківна до 1972 року. На її місце прийшла молода вчителька Посіда-     Мотрук Ганна Петрівна, уродженка нашого села.

Ганна Петрівна на 3 роки(1983-86р.) перейшла працювати в садочок. На цей період її замінила в школі Чухрій Галина Василівна, уродженка сУгриньківці.

  На місце Зіни Денисівна в 1982 році в школу прийшла працювати Мотрук Марія Василівна, яка працювала раніше учителем в с.Колодріпка нашого району. У1998 році Марія Василівна вийшла на пенсію за вислугою років.

           З 1972 по 1992рр. початкова школа була трирічна, діти ішли до 1 класу в 7 років. Із 1992 року школа знову стала чотирирічна із першокласниками шестилітками. Класи роз’єднали і в школу прийшло ще два вчителі: Палашнюк Ольга Іванівна(1991-1996р.), уродженка с.Зозулинці, та Равлюк Марія Іванівна(1992-2011р.),та вихователь продовженого дня, а пізніше(1999) вчитель початкових класів Федів Галина Іванівна(1992р.- по сьогодні)

           1999 року у школу прийшла працювати вчитель початкових класів і керівник дитячого хореографічного колективу Чимбур Уляна Романівна, 1980р.н.

Із 1993 року у початковій школі ввели новий предмет – англійську мову та хореографію, які викладали: вчитель  іноземної мови із с.Зозулинці Смук Марія Василівна (1993-2003р.), із с.Городок – Баб’як Наталія Несторівна (2004-2007р.), жителька нашого села – Равленюк (Новіцька) Мар’яна Богданівна (2007-2011р.); хореограф Мандзюк(Королюк) Надія Богданівна (1993-1996р.).

         Техпрацівниками працювали:

Тишковський Володимир та Анастасія,

Із 1972 року Мотрук Ганна Миколаївна.

Із 1992 року у школі організоване гаряче харчування. Кухарем працювали: Іванів Євдокія Гаврилівна, Тодосійчук Софія Василівна, Іванищук Василина Миколаївна, із 2006р. – Тодосійчук Ольга Матвіївна.

Опалювачами від започаткування школи працювали прибиральники, а згодом ці посади розділили. З 1992 року у школі встановлено парове опалення.

У 50-х, 60-х роках кількість учнів початкової школи сягала 60-и, та з роками постійно зменшувалася.

 

На даний час у школі навчається 20 учнів шкільного віку та 6 дошкільнят.

8 працівників:

Завідувач школи -  Чимбур Уляна Романівна, вчитель вищої категорії .

Посіда Ганна Петрівна,вчитель вищої категорії.

Равленюк Маряна Богданівна -вчитель англійської мови, спеціаліст.

Федів Галина Іванівна, вчитель І категорії.

Вихователь прогулянкової групи Осадчук Галина Василівна.

Техпрацівники:

Мотрук Марія Василівна - прибиральниця,

Стронська Любов Ігорівна - кухар,

Чимбур Михайло Васильович - машиніст котельні,

Федів Василь Іванович – машиніст котельні.

bottom of page